Wyrobienie numeru SOFI/BSN dla współmałżonka

Jeśli rozliczając podatek holenderski pracownik chce skorzystać z ulgi Algemene heffingskorting - tzw. rozłąkowego - czyli najprościej mówiąc chcesz rozliczyć się wspólnie z partnerem, wtedy współmałżonkowie potrzebują własny SOFI numer.
Osoba, która pracowała w Holandii posiada już SOFI/BSN numer. Należy zatem wyrobić SOFI/BSN dla Twojego partnera (przebywającego w Polsce), który nie musi pracować w Holandii, Osoba ta nazywana jest partnerem fiskalnym.

Kto może zostać partnerem fiskalnym?

Według holenderskiego prawa partnerem fiskalnym może zostać współmałżonek jak również konkubent/konkubina pod warunkiem, że prowadzą wspólne gospodarstwo domowe (tzn. są zameldowani pod tym samym adresem).
W przypadku wyrobienia numeru SOFI/BSN dla konkubenta/konkubiny, niezbędne jest notarialne potwierdzenie konkubinatu oraz potwierdzenie wspólnego zameldowania. W Holandii konkubinat posiada swoje regulacje prawne, w Polsce natomiast takie regulacje nie istnieją.

UWAGA!
Nie zajmujemy się wyrabianiem SOFI/BSN numeru dla osoby, która planuje wyjechać do pracy do Holandii. Takim osobom SOFI/BSN numer wyrabia pracodawca zaraz po przyjeździe do Holandii.

Zgłoś się do nas!

Wyślemy Ci dokumenty niezbędne do rozliczenia.

Mamy wiele punktów w całej Polsce!

Znajdź najbliższy oddział w swojej okolicy i zgłoś się do nich.

tłumaczenia poznań

Zleć nam tłumaczenie.

Wypełnij formularz

Stworzyliśmy serwis Zamówienia online z myślą o naszych klientach. W prosty i łatwy sposób można wysłać zapytanie oraz złożyć zlecenie.

tłumacz poznań

Zostań naszym

Partnerem franczyzowym

Przekażemy Państwu szczegółowe dane dotyczące współpracy w sieci franczyzowej i wytłumaczymy, jak funkcjonuje profesjonalna agencja tłumaczeniowa...

Dane kontaktowe
Wybierz oddział najbliżej Ciebie

Agencjatlumaczen.pl
ul.Leszczynowa 90
80-175 Gdańsk

kom. +48 506 994 121
info@agencjatlumaczen.pl

Szybki kontakt
Wszystkie pola są wymagane