Zwrot podatku z Holandii

Aby było możliwe rozliczenie z holenderskim fiskusem potrzebujemy holenderskiej karty podatkowej Jaaropgaaf/Jaaropgave, który jest wydawany za każdy rok podatkowy po 31 grudnia danego roku przez pracodawcę. Obcokrajowcy pracujący w Holandii nie mają obowiązku rozliczenia dopóki nie dostaną wezwania z holenderskiego Urzędu Skarbowego Belastingdienst. Jednakże w znakomitej większości przypadków wysokie zwroty zachęcają naszych rodaków do składania deklaracji za każdy przepracowany rok. W zależności od sytuacji życiowej podatnika w deklaracji podatkowej można doliczyć szereg ulg. Przy wyższych dochodach uzyskanych w Holandii, kiedy nie ma możliwości na uzyskanie pełnego zwrotu nadpłaconego podatku bardzo atrakcyjne jest rozliczenie wspólne z współmałżonkiem (tzw. rozłąkowe). W takich przypadkach niezbędne jest wyrobienie swojemu partnerowi numeru SoFi – również zajmujemy się ta usługą.

1. Do kiedy mogę rozliczyć się z podatku?

Na rozliczenie z holenderskim urzędem skarbowym mamy 5 lat.

2. Jak długo trwa cała procedura?

Czas oczekiwania na zwrot to 3 – 6 miesięcy. Termin ten jest słowny, nigdzie nie spisany. Urząd dokona rozliczenia najszybciej jak będzie to według niego możliwe. Nadpłacany podatek jest przelewany na konto podane przy składaniu dokumentów.

Zgłoś się do nas!

Wyślemy Ci dokumenty niezbędne do rozliczenia.

Mamy wiele punktów w całej Polsce!

Znajdź najbliższy oddział w swojej okolicy i zgłoś się do nich.

tłumaczenia poznań

Zleć nam tłumaczenie.

Wypełnij formularz

Stworzyliśmy serwis Zamówienia online z myślą o naszych klientach. W prosty i łatwy sposób można wysłać zapytanie oraz złożyć zlecenie.

tłumacz poznań

Zostań naszym

Partnerem franczyzowym

Przekażemy Państwu szczegółowe dane dotyczące współpracy w sieci franczyzowej i wytłumaczymy, jak funkcjonuje profesjonalna agencja tłumaczeniowa...

Dane kontaktowe
Wybierz oddział najbliżej Ciebie

Agencjatlumaczen.pl
ul.Leszczynowa 90
80-175 Gdańsk

kom. +48 506 994 121
info@agencjatlumaczen.pl

Szybki kontakt
Wszystkie pola są wymagane