Zwrot podatku z Niemiec

O zwrot podatku z Niemiec może się starać każdy, kto pracował w Niemczech i został odprowadzony podatek od wynagrodzenia (Lohnsteuer).

Wysokość zwrotu zależy od kwoty odprowadzonego podatku. Nie należy go jednak mylić z kwotą podatku odprowadzonego przez pracodawcę. O ile w przypadku osób o niższych dochodach (około 10 000 EUR) możemy prawie zawsze oczekiwać 100% kwoty zwrotu, to w przypadku osób o wyższych dochodach trudno jest oczekiwać 100% zwrotu. Pracując w Niemczech warto zbierać wszelkie rachunki za paliwo, jeżeli faktycznie tankujemy za swoje pieniądze. Jak również rachunki za noclegi, wynajem mieszkania, bilety autobusowe czy autokarowe. Możemy to również odliczyć od podatku.

1. Do kiedy mogę rozliczyć się z podatku?

Z początkiem 2007 roku na rozliczenie z niemieckim urzędem skarbowym (Finanzamt) mamy 4 lata,

2. Jak długo trwa cała procedura?

Czas oczekiwania na zwrot to 3 – 6 miesięcy. Termin ten jest słowny, nigdzie nie spisany. Urząd dokona rozliczenia najszybciej jak będzie to według niego możliwe. Nadpłacany podatek jest przelewany na konto podane przy składaniu dokumentów.

3. Rozliczenie dochodów osiągniętych na terenie Niemiec, a polski urząd skarbowy:

Pomiędzy Polska a Niemcami obowiązuje umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania, która przewiduje, że dochody opodatkowane w jednym kraju są brane pod uwagę w drugim kraju na zasadzie tzw. „odliczenia z progresją”. Oznacza to, że dochody uzyskane w Niemczech należy zgłosić polskiemu fiskusowi w zeznaniu rocznym, ale nie płaci się od nich podatku w Polsce. Jeśli jednak suma dochodów z obu krajów spowoduje przekroczenie któregoś z progów podatkowych, wówczas może powstać konieczność dopłaty podatku od uzyskanych dochodów.

Zgłoś się do nas!

Wyślemy Ci dokumenty niezbędne do rozliczenia.

Mamy wiele punktów w całej Polsce!

Znajdź najbliższy oddział w swojej okolicy i zgłoś się do nich.

tłumaczenia poznań

Zleć nam tłumaczenie.

Wypełnij formularz

Stworzyliśmy serwis Zamówienia online z myślą o naszych klientach. W prosty i łatwy sposób można wysłać zapytanie oraz złożyć zlecenie.

tłumacz poznań

Zostań naszym

Partnerem franczyzowym

Przekażemy Państwu szczegółowe dane dotyczące współpracy w sieci franczyzowej i wytłumaczymy, jak funkcjonuje profesjonalna agencja tłumaczeniowa...

Dane kontaktowe
Wybierz oddział najbliżej Ciebie

Agencjatlumaczen.pl
ul.Leszczynowa 90
80-175 Gdańsk

kom. +48 506 994 121
info@agencjatlumaczen.pl

Szybki kontakt
Wszystkie pola są wymagane